Çim Gübresi

Çim Gübresi

En iyi gübreleme zamanı çimlerin aktif olarak büyüme gösterdikleri dönemdir. Soğuk iklim çim bitkilerine uygulanacak olan gübreleme programı ilkbaharda bitkilerin büyüme göstermesi ile başlamalı ve yaz aylarında havaların ısınması ile azaltılmalıdır. Sonbaharda havaların serinlemesi ile tekrar gübreleme yapılmalıdır. Geç sonbahar döneminde ilk don olduğu dönemde uygulanacak olan normalden biraz daha fazla miktardaki gübre çimlerin bir sonraki ilkbaharda daha kaliteli olmasını sağlayacaktır. Esasen soğuk iklim çim türleri söz konusu olduğunda gelişmenin devam etmekte olduğu erken sonbahar döneminde daha fazla, ilkbaharda ise daha az miktarlarda gübre kullanımına konsantre olunmalıdır.

Önemli : Biçme yaptığınızda ortaya çıkan kırpıkların çim üzerinde bırakılmaları halinde azot gübreleme ihtiyacının yaklaşık % 25 ini tasarruf etmiş olursunuz. Bu, çimin geri dönüşümü uygulaması aynı zamanda çıkarmış olduğunuz çöp miktarını azaltacağından çevreye katkı sağlamış da olursunuz.

 

Not:  İstediginiz herturlu bitki ve ekipmanlari musteri onayi alinmadan sevkiyat yapilmaz. Gorsel olarak begenildikten sonra sevkiyatlar yapilir